FIFA 18, PES 2018 ile dalga mı geçiyor?

FIFA 18 ve PES 2018 arasındaki sular durulmak bilmiyor. Her yıl olduğu gibi bu sonbahar da iki büyük devin kapışması ile geçecek. Ama FIFA oyuncuları şimdiden kendilerine güveniyorlar.

Teknosa katkıları ile E3 2017‘nin artık sonlarına gelmiş durumdayız. Futbolun kendi içinde olan rekabet uzun yıllardır video oyunlarına da sıçramış durumda. PES (Winnig Eleven) ve FIFA arasında süregelen çekişme yıllar boyu iki oyundan birinin hep ön planda olmasını sağladı. Şimdiyse ilk kez iki oyun birbirine bu kadar yakın durumda.

İki popüler oyunun ardı ardına duyurulmasıyla sosyal medya PES ve FIFA‘ya gönül verenlerin atışması ile doldu taştı. PES tarafı sadakatini korurken, FIFA’nın yapmış olduğu geliştirmeler ve anlaşmalar büyük yankı uyandırdı. FIFA bu yıl dünyanın en iyi futbolcularından biri olarak kabul edilen Cristiano Ronaldo ile anlaşma yaptı.

17-06/15/fifa-18-cover-star-1496687806.jpg

Aslında PES tarafı da boş değil ama birçok oyuncuya göre Usain Bolt ve Maradona anlaşmaları yeterli değil. Diğer bir tarafta FIFA oyuncuları PES 2018‘in geride kalmasını bolca diğer tarafın yüzüne vuruyor. Elbette bu noktada bir türlü halledilemeyen lisans anlaşmaları PES tarafını zora sokuyor.

Bizim yorumumuz ise PES’in son yıllarda büyük bir aşama kaydettiği yönünde. Özellikle E3 2017’de PES 2018 için gördüğümüz şeylerden hayli memnun kaldık. Elbette FIFA 18‘in içerik anlamında üstünlüğü devam ediyor ama PES’in böylesine yaklaşması da rekabet açısından çok önemli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir